Page 104 - Powrót do harmonii
P. 104
Nie zapominaj jednak o pozostawieniu otwartego umysłu i serca na to, co może do Ciebie wrócić, prawda nie zawsze jest przyjemna, ale jest wartościowa i właśnie tym się kie- ruj... wartością.
Kiedy w końcu się otworzyłem, zauważyłem, że wiele pro- blemów udało mi się rozwiązać nie przez to, że jakaś osoba mi podpowiedziała co mam zrobić, ale pisząc do niej i rozkładając daną sytuację, sam mogłem zobaczyć ją w innym świetle, dzię- ki temu widziałem więcej szczegółów, sama rozmowa, nawet jeśli nie ma na celu rozwiązania problemu potra być tera- peutyczna więc po prostu pozostań uważnym, jeśli czujesz, że chcesz się wyżalić, zrób to, ale pamiętaj, aby nie było to wyża- lanie się dla pielęgnowania żalu w sobie.
Między tym, co słuszne, a tym, co błędne, rozciąga się wielka prze- strzeń. Tam się spotkamy”. (Rumi)
Lubię — nie lubię, dobre i złe, słuszne i niesłuszne
Wszyscy posiadamy jakieś przekonania, wartości i wierze- nia. Każdy z nas coś lubi i czegoś nie lubi, i jest to całkowicie w porządku. Jednak często zauważam, że potra to bardzo ograniczać ludzki umysł.
Obserwując dyskusje na moim portalu i odbierając pytania od różnych ludzi, zauważyłem coś bardzo ważnego, coś, co sam również niestety praktykowałem. Mój umysł był pełny i pewny swoich przekonań, wierzyłem w konkretną lozo ę i trzyma- łem się jej, przez to nieświadomie odpierałem wszystko, co nie było z nią związane.
Interesowała mnie w pewnym czasie np. Huna ( lozo-
104 Maciej Urmański