P. 4

U OBJEKTIVU

SHAUNAE MILLER

“PALA” U LEGENDU

Shaunae Miller s Bahama pala je doslovno u legendu. Ili se ba-  olimpijsku medalju. Možda je to i revolucija u atletici, možda će
         cila. No, činjenica je da je osvojila zlatnu medalju na 400 metara   se u buduće atletičari bacati u cilj kao Shaunae Miller. Ko zna.
         na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru na rijetko viđen način.   Miller je istrčala vrijeme od 49,44 sekunde, a Felix je zaostala
         Bio je to krajnje neobičan fotofiniš. Nekoliko metara prije cilja   samo sedam stotinki. Srebrna medalja bila je za Felix sedmo
         Miller je zaostajala s legendarnom Amerikankom Allyson Felix, a   olimpijsko odličje i može se utješiti podatkom da je postala naj-
         onda je doslovno pala kroz cilj, njene su ruke dotakle tlo iza finiš-   uspješnija američka atletičarka na Olimpijskim igrama. Do sada
         -linije prije nogu Amerikanke. Ostaje dilema je li se Miller baci-  je dijelila prvo mjesto na tabeli s Jackie Joyner-Kersee s po šest
         la u cilj ili se spotakla i pala. Svejedno, taj pad donio joj je zlatnu   olimpijskih medalja.       n