Page 33 - LCW LIFE | KASIM 2019
P. 33

 ler, 5 yıldan fazla dolabınızda duruyor. Düğmesi kopmuş, fermuarı bozuk, üzerinde görünmez zannettiğiniz ama herkes tarafından fark edilen lekeler... Tanıdık geliyor mu?
Detoks Zamanı Geldi
Eğer içinde kendinizi rahat hissetmiyor, bedenleri küçük, büyük ya da yaşam tarzınıza uymuyorsa gardırobunuza ait değil demektir. Amacım, giysilerinize netlik getirmek ve her sabah giyinme stresini ortadan kaldırmaktır.
Düzen Bir Takım Çalışmasıdır
Atılacak şeyler ile saklanacak şeyler arasında seçim yapar- ken duygular çok büyük bir rol oynar. Gardırobunuzun te- mellerini atmak veya tutmak için yanınızda hâkim ve jüri ola- cak yakın bir arkadaşınızın keskin bir gözüne ihtiyacınız var.
Ilk adım, tüm gardırobunuzun boşaltılmasını içerir. Gar- dırop olarak; aksesuarlarınız, ayakkabılarınız ve kıya- fetleriniz dahil tüm giyilebilir ürünlerinizi kastediyorum. Sonrasında rahat bir 3 saatinizi dolabınıza ayırın ve duy- gularınızı bir kenara bırakmayı ihmal etmeyin aksi takdir- de hiçbir eşyanızla vedalaşamazsınız.
Stil Ihtiyaçlarınızı Düşünün
Şimdi başka bir detoks filtresinden geçmenin zamanı gel- di. Bunlardan hangisi günlük ihtiyaçlarınız, özel günleriniz ve kişisel tercihleriniz için aslında yeterli? Diğer tutkulu modacılar gibi bir şey iseniz, muhtemelen gardırobunuz- da asla giymediğiniz en az birkaç seçenek vardır. Çünkü onlar dürtüsel bir satın alma işlemidir.
Her birimizin farklı bir yaşam tarzı var. Küçük siyah elbise, beyaz gömlek ve siyah pantolon gibi bazı gardırop zımba- larının bir amacı varsa, saklayın. Olmazsa, bırakın gitsin! Ihtiyaç sahiplerine bağışlayabilir, kullanışlı olanları satarak bütçenize katkı sağlayabilir ve böylece giymekten keyif alacağınız parçalara da yer açabilirsiniz.
of less than 5 months, are staying on your wardrobe for more than 5 years. With a broken button, broken zipper, stains that everyone sees on the clothes... Does it look familiar?
It’s Time to Detox
If you don’t feel comfortable inside, the sizes are small, big or if the wardrobe doesn’t fit your lifestyle, it’s not your wardrobe. My goal is to bring clarity to your clothes and eliminate the stress of dressing up each morning.
Order is Granted with a Team Work
Emotions play a huge role when choosing between things to throw and things to keep. To lay the foundations of your wardrobe or to keep it, you need a sharp eye from a close friend who will be your judge and a jury.
The first step involves emptying your entire wardrobe. In the wardrobe; I mean all your wearable products, includ- ing your accessories, shoes and clothing. Then, spend 3 hours in your closet and don’t forget to leave your feel- ings aside, otherwise you won’t be able to say goodbye to your belongings.
Think of Your Style Needs
Now it’s time to go through another detox filter. Which of these is sufficient for your daily needs, special days and personal preferences? If you are passionate in terms of fashion, probably there are some clothes in your wardrobe that you never wear. These are impulsive purchases.
Each of us has a different lifestyle. If there is a purpose of some wardrobe staples, such as small black dresses, white shirts and black pants, keep them. If not, let him go! You can donate to those in need, sell useful ones and contribute to your budget, so that you can make room for the clothes you would like to wear.
31
   31   32   33   34   35