Page 72 - LCW LIFE | KASIM 2019
P. 72

gezgin - traveller
 Bölgenin en meşhur eserlerinden biri de Jeronimos Ma- nastırı. Bu manastırın içinde Vasco Da Gama’nın mezarı var. Jeronimos Manastırı Portekiz’in başkenti Lizbon’un Santa Maria de Belem semtinde bulunan Portekizliler için oldukça önemli tarihi bir manastır. Şehrin en önde gelen sembollerinden biri olan Manastır, manuelin tarzın en başarılı örneklerinden. 1983 yılında UNESCO tarafın- dan Dünya Miras Listesi’ne alınmış yapı, pazartesi günleri hariç her gün saat 17.00’ye kadar açık. Her zaman kala- balık ve kuyruğu hiç bitmeyen bir sırası var. Sıra bekleme- den tarihi mekanlara girmenin en kolay yolu ‘’Lizbon City Pass’’ yani şehir kartı edinmek. Ulaşımda müzelere giriş- lerde oldukça ekonomik kolaylık sağlıyor.
Lizbon çocukla gezilir mi diye sorarsanız, kesinlikle çok rahat ve keyifli bir şekilde gezilir. Çocukların keyif alacağı gösteri- ler, lezzetler var. Ayrıca Lizbon’da Avrupa’nın en büyük ak- varyumlarımdan biri de bulunuyor. Akvaryumda sualtı dün- yasını keşfe çıkabilir ve ilginç canlılarla tanışabilirsiniz. Lizbon teleferik de çocuklar için çok keyifli bir yolculuk oluyor.
One of the most famous tourist sights in the region is the Monastery of Jeronimos. Inside this monastery is the tomb of Vasco da Gama. Jeronimos Monastery is an important historical monastery for the Portuguese in the Santa Maria de Belem district of Lisbon, the Portuguese capital. One of the most prominent symbols of the city, the monastery is one of the most successful examples of “Manueline”. It was included in the World Heritage List by UNESCO in 1983 and is open until 17.00 every day except Mondays. It’s always crowded and there’s a never-ending queue. The easiest way to enter historical places without waiting for a queue is to buy “Lisbon City Pass”. It provides convenience in the transportation and access to museums.
If you ask it is possible to visit Lisbon with children, it is certainly very comfortable and enjoyable. There are shows and tastes that children will enjoy. One of the largest aquariums in Europe is located in Lisbon. In the aquarium, you can explore the underwater world and meet interesting creatures. Lisbon tramway also pro- vides a very enjoyable trip for the kids!
 70
 
   70   71   72   73   74