Page 42 - MAKSİMUM BİZ | NİSAN 2021
P. 42

ACENTELERIMIZ
 Uzman Sigorta | İstanbul
çok gerisinde kalmıştır. Bütün meslekler evrim geçirip belirli statü ve kanuni düzenlemeler yapılıp itibar kazanırken bizim mesleğimiz, maaleseef herkesin yapabileceği bir meslek hâline geldi. İleriki dönemlerle ilgili önerilerim ise zorunlu sigortaların acente ile
ilgili bir portföy oluşturmayacağı şirketler dahil altyapı konusunda hazırlıklarını tamamlamalarıdır.
Diğer meslektaşlarınıza vermek istediğiniz mesajınız nedir? ✔Acentelik yapacak olan meslektaşlarımızın dijital sigortacılığa hazırlık yapmalarını öneririm. Pandemi döneminden sonra müşterileri ile devamlı temas hâlinde olmalarını ve mutlaka ziyaret etmelerini tavsiye ederim. Acentelik ikinci iş olarak hiç birzaman düşünülecek bir meslek değildir. Sektörün gelişmesini sağlamak için herkesin çaba göstermesi gerekiyor.
İleriki dönemde sigorta sektörünün gidişatını kısaca değerlendirir misiniz?
✔ Ülkemizde sigortalanabilirlik verilerine bakıldığında, sigortacılığın önünün çok açık olduğunu, ilerleyen dönemlerde sigortalılarda da bu bilincin artması ile daha iyi yerlerde olacağımızı, bununla beraber sektörün hem acente hem müşteri tarafında daha kaliteli hâle geleceği inancındayım.
Diğer meslektaşlarınıza vermek istediğiniz mesajınız nedir? ✔Sektöre yeni başlamış bir acente olarak meslektaşlarıma mesajım; Mesleğimizi kolay para kazanma yöntemi olarak görüp komisyoner gibi değil işimizi bilerek ve inanarak, hakkıyla, sadakatli, bilinçli yapmamız olacaktır. Sigortacılığın doğru temsil edilmesi mesleğimizin itibarının arttırılması hususunda çok büyük önem arz etmektedir.
 Kaç yıldır sigorta sektöründe hizmet vermektesiniz?
✔39 yıldır hizmet veriyoruz.
Anadolu Sigorta ile ilk defa çalışmaya başlama tarihiniz nedir? ✔3 Eylül 2007.
İleriki dönemde sigorta sektörünün gidişatını kısaca değerlendirir misiniz?
✔İleriki dönemden önce mevcut dönemi değerlendirmek isterim. Bu mesleğe ömrümü vermiş bir insan olarak sektör, beklentilerin
  40 maksimumbiz
Derviş Küçük Sigorta | Denizli
 Kaç yıldır sigorta sektöründe hizmet vermektesiniz?
✔ 7 yıldır hizmet veriyoruz.
Anadolu Sigorta ile ilk defa çalışmaya başlama tarihiniz nedir? ✔ Temmuz 2015’ten beri.

   40   41   42   43   44