Page 22 - MAKSİMUM BİZ | EKİM 2018
P. 22

 GÜNDEM
‘BİR USTA BİN USTA’
PROJESİNDE YENİ USTA ADAYLARI YETİŞİYOR
ANADOLU SIGORTA’NIN KAYBOLAN YA DA KAYBOLMAYA YÜZ TUTAN MESLEKLERE OLAN ILGIYI ARTTIRMAK VE BU MESLEKLERI YENIDEN CANLANDIRMAK AMACIYLA, KÜLTÜR VE TURIZM BAKANLIĞI’NIN TEKNIK DANIŞMANLIĞINDA GERÇEKLEŞTIRDIĞI “BIR USTA BIN USTA” SOSYAL SORUMLULUK PROJESI 9.YILINDA MEZUNLARINI VERMEYE DEVAM EDIYOR.
  Kütahya Çinicilik Kursiyerleri Mezun Oldu
Kütahya Çiniciliği kursunu başarıyla
tamamlayan 19 kursiyer, 19 Mart 2018 tarihinde başlayan kursta üç ay boyunca 312 saat eğitim görerek birer usta adayı haline geldiler. 6 Temmuz 2018 tarihinde Kütahya Halk Eğitimi Merkezi’nde gerçekleştirilen tö- renle başarı sertifikalarını alan usta adayları- nın şekil verdiği ürünler Kütahya Halk Eğitimi Merkezi’nde bir hafta boyunca sergilendi.
Başarı
sertifikalarını alan usta adaylarının
şekil verdiği ürünler Kütahya Halk Eğitimi Merkezi’nde bir hafta boyunca
sergilendi.
Artvin Tulum Yapımı Kursu Tamamlandı
Tulum Yapımı kursunu başarıyla tamam- layan 19 kursiyer, 19 Mart 2018 tarihinde başlayan kursta dört ay boyunca 392 saat eğitim görerek birer usta adayı haline geldiler. Kursiyerler katılım belgelerini Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu ve Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun katıldığı Arhavi Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen kapanış töreninde aldılar.
İstanbul Cilt Yapımı Kursu Tamamlandı
19 Mart 2018 tarihinde başlayan İstanbul Cilt Yapımı Kursu’nda kursta dört ay bo- yunca 384 saat eğitim görerek birer usta adayı haline gelen 17 kursiyer, 2 Ağustos 2018 tarihinde Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen törenle mezun oldular. Usta adaylarına sertifika-
ları, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz ve Anadolu Sigorta Kurumsal İletişim Mü- dürü Berna Ergüntan’ın katıldığı törende takdim edildi. Kurs süresince usta aday- larının şekil verdiği ürünler Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesi’nde bir hafta boyunca sergilendi.
“Bir Usta Bin Usta” 2018 Yılı Kursları Devam Ediyor
Anadolu Sigorta “Bir Usta Bin Usta” projesi kapsamında 2018 yılı kursları Eylül ayında başlayan Kastamonu, Sarıkıvrak Çarşaf Dokuma Kursu ve İzmir Nazar- köy’deki Nazar Boncuğu yapımı kursları ile devam ediyor.
  20 MAKSİMUMBİZ
   20   21   22   23   24