Page 42 - MAKSİMUM BİZ | EKİM 2018
P. 42

        CAN DOSTUM
  Ayşen Aygül ve Diego
  Yönetim Kurulu Raportörlüğü
Sahiplenme hikayenizi anlatır mısı- nız?
Diego’nun babası Kandilli’de bir
yalıda yaşıyor. Annesi ise sıradan bir sokak kedisi. Hayvan seviyor olmamıza rağmen evde bir kedi besleme fikri çok benimse- diğimiz bir fikir değildi. Aklımızda böyle bir fikir yokken oğlum Can sayesinde Diego’yu sahiplenmiş olduk.
Onunla yaşamak hayatınıza neler kattı?
Diego’nun uslu, sevimli ve sıcacık halleri evimize neşe kattı.
Nesrin Çapar Yazğan
ve Minnoş
Satın Alma, Destek ve İnşaat Müdürlüğü
Sahiplenme hikayenizi anlatır mısı- nız?
4 yıl önce binamızın önünde bes-
lediğimiz kedilerden birinin yavrusunun gözlerinin kapalı olduğunu gördük. Hemen veterinere götürüp, tedavisini başlattık. Veteriner gözlerini kaybetmek üzere olduğunu, evde düzenli damla uygulan- ması gerektiğini söyledi. Tedavi süresince miniği evde misafir ettik. Gözleri iyileşip bize boncuk boncuk bakmaya başladığın- da annesinin yanına, sokağa bırakmak ne benim ne de eşimin içine sinmedi. Minişle aramızda oluşan o mükemmel bağ, onu ailemizin üyesi yapmaya yetti. O artık evimizin minnoş kızı olmuştu.
Onunla yaşamak hayatınıza neler kattı?
Minnoş hayatıma girdikten sonra her anımda yanımda olan, karşılık beklemeden seven, her duygusunu o güzel bakışlarıyla
İsim seçme öykünüzü
paylaşır mısınız?
Oğlum Can, çok sıkı bir
Fenerbahçe taraftarı. Kediyi sahiplendiğimiz bir dönemde Fenerbahçe bir transfer gerçek- leştirmişti. Bir maçta totem yaparak kedimizin adına karar verdik.
Sizi güldüren ona has bir özelliği var mı?
Kulaklarının minikliğine bayılıyoruz. Yüzün- deki şaşkın ifade ve hareket eden her şeye zıplayan oyuncu bir kedi olması bizi çok güldürüyor. Ayrıca en sevdiğimiz özellikle- rinden birtanesi de gıdısının altındaki siyah tüylerinin kalp şeklinde olması.
    anlatan bir dostum, arkadaşım olduğunu fark etmem çok uzun sürmedi. Kedi besle- mek her yönüyle büyük bir ayrıcalık. Hayat onunla daha da güzelleşti.
İsim seçme öykünüzü paylaşır mısınız?
Evimizin minik üyesi için isim arayışına hiç girmedim. Çocukluğumdan beri nerede bir kedi görsem minnoş diye sevdiğimden olsa gerek minnoş dedim. Kendisi de ismine hemen alıştı. Sanki doğduğundan beri minnoş diye seslenilmiş gibi ilk minnoş diye seslendiğimde döndü ve o anlamlı bakışını ilk kez attı. Kendisinin de benimsemesiyle kızımızın ismi Minnoş oldu.
Sizi güldüren ona has bir özelliği var mı?
Ona her seslendiğimde bana kendince cevaplar vermesi en çok güldüren hareket- lerinden sadece bir tanesi. Her haliyle, her hareketiyle acayip eğlenceli benim kızım.
    40 MAKSİMUMBİZ
  


   40   41   42   43   44