Page 40 - ITReseller_pazdziernik_2016
P. 40

» RYNEK
Zasilanie gwarantowane
Mariusz Ludwiński
Wzrost liczby serwerowni
własnych i ogólnie środowisk on-premise, popularność chmur prywatnych zbudowanych we własnej infrastrukturze, rosnące inwestycje w automatyzację środowisk produkcyjnych (połączone z innowacyjnymi wdrożeniami technologii Internet of Things) powodują, że firmy cały czas interesują się rozwiązaniami podtrzymania zasilania w razie awarii, skoków napięcia, odcięcia od prądu. Na ile przekłada się to na faktyczne zakupy?
Rynek UPS-ów na przestrzeni lat zmienił się diametralnie. Na świecie obecnie pracują miliony naszych urządzeń, gwarantując bezpie-
czeństwo pracy i życia setkom milionów ludzi. Również w milionach można wy- razić oszczędności uzyskane dzięki jed- nostkom UPS zainstalowanym w przed- siębiorstwach i domach prywatnych. – To pewne, że rynek ten będzie się dalej rozwijać wraz z postępem technologicz- nym, który wymaga stałego zapewnie- nia dostępu do sieci i kolejnych, często skomplikowanych zabezpieczeń zasila- nia – mówi Jacek Parys, dyrektor sprzeda- ży marki APC by Schneider Electric Pol- ska. – Biorąc pod uwagę szerokie trendy, do roku 2050 populacja miast na całym świecie powiększy się o 2,5 mld ludzi, a w ciągu najbliższych pięciu lat liczba urządzeń podłączonych do sieci wzro- śnie o 50 mld sztuk. Wydaje się więc, że zasilanie gwarantowane będzie potrzeb- ne jeszcze bardziej niż dotychczas.
Co się dzieje na rynku?
W rozmowach z producentami niczym wańka-wstańka powraca temat spad- ków sprzedaży w pierwszej połowie tego roku. Segment UPS-ów również odczuł to w wynikach handlowych, ale spadki nie były tak znaczące jak w przy- padku serwerów czy oprogramowania.
WARTO CHRONIĆ DODATKOWY SPRZĘT SIECIOWY, zwłaszcza twarde dyski
z cennymi danymi, zdjęciami, filmami, systemy inteligentnego domu i wszelką inną automatykę (bramy, okna, garaże, media itp.). Odpowiedzią na tę potrzebę są UPS-y Activejet Power Time100 oraz Activejet Power Time 200.
O ile podczas spotkania budżetowego dział IT da się przekonać o konieczno- ści odsunięcia modernizacji infrastruk- tury na następny rok, to projekty wy- miany, aktualizacji, rozwoju rozwiązań pomocniczych (np. security i UTM-y, backup, monitoring środowisk czy wła- śnie zasilanie gwarantowane) w zasa- dzie pozostają poza dyskusją. Ich jakość i wydajność działania są gwarantem prawidłowego funkcjonowania proce- sów produkcyjnych. Brak modernizacji oznacza powiększenie ryzyka prowa- dzenia działalności, a żaden dyrektor fi- nansowy nie podpisze się pod taką de- cyzją. Bezpośrednie powiązanie z uzy- skiwanymi przychodami chroni zatem wydatki na UPS-y przed obcięciem środków. Oczywiście, o ile tylko CIO użyje tego argumentu podczas spotka- nia budżetowego.
Tak wygląda sytuacja na rynku projek- tów modernizacyjnych. Z kolei na rynku
40 iT Reseller
nr 15-16 (293-294) • październik 2016


































































































   38   39   40   41   42