Page 129 - Powrót do harmonii
P. 129
potra ę wchodzić w niego gdziekolwiek, to w tym konkretnym miejscu i czasie wchodziłem najszybciej. Pamiętaj, że mózg działa w oparciu o skojarzenia, do tego również ponad 40% dnia to nasze nawyki.
Fale umysłu
Medytacja wpływa również na zwiększenie ilości fal takich jak alfa, a u osób, które nauczą się głębokiej medytacji, rów- nież Theta i Theta — Gamma, są też osoby, które są w stanie wejść w stan umysłu Delta, jednak takie osiągnięcie jest dość rzadkie.
Osoby, które medytują już jakiś czas, zaczynają coraz czę- ściej doświadczać stanów umysłu alfa nawet poza siedzeniem po turecku i stanie medytacji, jest to stan związany z większą ilością kreatywności i relaksu, zaczynasz doświadczać częst- szych przebłysków intuicji i trudniej wtedy o reakcje stresowe.
Następuje też szybsza regeneracja i szybciej wypoczywasz.
Z czasem, kiedy medytacja się pogłębia, możesz dotrzeć do stanu Theta i Theta — Gamma, które odznaczają się bardzo głębokim stanem relaksu, stan Theta występuje podczas głębo- kiego snu lub stanu hipnozy i głębokiej medytacji.
W tym stanie można radzić sobie z bólem, znacznie szyb- ciej regenerować organizm, jak również zmieniać swoje prze- konania i nawyki.
Stan Theta — Gamma odznacza się stanem nie tylko głę- bokiego relaksu, ale również jest to moment, w którym umysł przechodzi w stan przyswajania informacji. Zwykle stan gam- ma pojawia się w czasie kiedy się uczysz.
Powrót do harmonii 129