Page 204 - Powrót do harmonii
P. 204
to, że jest noc. U niektórych chronotypów może to nie zadzia- łać, ponieważ nawet niewielka ilość światła, na przykład z ulicy powoduje u nich problemy z bezsennością. Jeśli jednak nauczysz się bardziej panować nad umysłem i stworzysz sobie lepsze zakończenie dnia, czyli takie, które przygotowuje Cię do snu, może się to udać.
Kiedy z rana będzie robiło się coraz jaśniej, mózg sam zacznie na to reagować, dzięki temu będziesz wstawał bardziej naturalnie, gorzej jeśli wstajesz do pracy, kiedy jest jeszcze ciemno. Wtedy możesz spróbować:
2. Budziki symulujące świt.
Niestety nie mogę żadnego polecić, ponieważ nigdy nie miałem okazji z takiego korzystać, jednak z opinii, które widziałem w Internecie wychodzi na to, że warto. Budziki te stopniowo zaczynają symulować odpowiednie światło, tak aby Twój mózg zaczął przechodzić do pierwszych faz i powoli zacznie Cię wybudzać, z tego co widziałem wiele tych budzi- ków ma wbudowaną funkcję z dźwiękami natury zamiast gło- śnego dźwięku, który brutalnie wyrzuca ze snu.
3. Wyobraź sobie budzik i godzinę, o której masz wstać.
Ta metoda nie zawsze działa, zależy również od pewnych czynników. Siła wyobraźni i sugestii potra być naprawdę duża i można ją wykorzystać również w taki sposób.
Wyobraź sobie budzik, najlepiej taki, którego sam używasz, może to być również telefon. Wyobraź sobie najdokładniej jak potra sz moment, kiedy się włącza, w wyobraźni weź go w rękę i spójrz na godzinę która się wyświetla (ma być to ta, o której chcesz wstać).
Z racji, że jest to użycie sugestii trzeba zrozumieć, że opiera
204 Maciej Urmański