Page 48 - 3 synyp okulyk
P. 48
Практикалық жұмыс
Бөлімі: 2-бөлім. «Ойын құру» (ортақ тақырыптар: «Уақыт», «Сәулет»)
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сыныбы: 3 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Өзіңді тексер! Шығармашылық тапсырмалар
Оқу бағдарламасына 3.4.2.3 программалау ойын алаңында бірнеше кейіпкерлермен
сәйкес оқу мақсаты жұмыс істеу;
3.4.2.4 программалау ойын алаңында ойын құру барысында
циклдік алгоритмді жүзеге асыру;
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушы үшін:
Көрініс пен кейіпкерді жоба жасауда бірге қолдануды үйренеді.
Сабақтың барысы:
Сабақтың Педагогтің іс- Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресур
кезеңі/уақыты әрекеті стар
(Ұ) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу
Ұйымдастыру І. Қызығушылықты ояту. «Мадақтау» ойыны
кезеңі: Оқушылар сынып ішінде ары-бері жүріп, бір-біріне мақтау мен мақтау
1-7 мин. айтады: «Бүгін тіпті құлпырып кетіпсің ғой!», «Мен сені шыншылдығың
мен әділеттілігің үшін сыйлаймын!», «Сен өте әдепті жансың!», «Маған
сенімен бір топта жұмыс жасау ұнайды!» т.б. Бұл ойынды шағын топ ішінде
де ұйымдастыруға болады. /Оқушыларға психологиялық жағымды көңіл күй
сыйлайды/.
Жаңа Мақсаты: алдыңғы білім мен жаңа білімді ұштастыру үшін жетелеуші және
сабаққа түрткі сұрақтарды талқылау.
дайындық. Тиімділігі: оқушыға сұрақ қою, проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін
дамытады, ойын еркін жеткізеді. Пікірлерінің еркін айтылуы, ешқандай
сынға ұшырамауы керек, қағазға түсіруге де, ауызша талқылау жұмысын
жүргізуге де болады.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан
кейін, мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты,
бағалау критерийлерімен таныстырады.
Сабақтың Практикалық Дескриптор Қалыптастырушы Интер
ортасы тапсырмалар «Адамның даму бағалау активт
Топтық кезеңдері» мен өткен Топтағы оқушылар і тақта
жұмыс тақырыпта өздерінің сабаққа
1-тапсырма үйренген «Уақыт» қатысу белсенділігі Оқулы
(26 мин) «Адамның даму тақырыбындағы мен сұраққа жауап қ
кезеңдері» мен жобаларды салыстырады. беру деңгейіне
өткен Екі жобаның Жұмы
қарай бірбірін
тақырыпта сценарийіндегі 3 ұқсастық с
үйренген пен айырмашылықты «Басбармақ» әдісі дәптер
«Уақыт» анықтайды. арқылы бағалайды. лері
тақырыбындағы