Page 48 - Школа_от_А_до_Я_ №1
P. 48

Курылко Валентина Владимировна
                                                                      Учитель украинского языка и литературы,
                                                                                    русского языка и литературы
                                                                        Муниципального общеообразовательного
                                                                     учреждения «Школа № 57 города Донецка»
                                                                                      kurilkovalentina@gmail.com
                  УРОК УКРАИНСКОГО ЯЗЫКА И ЛИТЕРАТУРЫ «СКЛАДНОПІДРЯДНІ

                  РЕЧЕННЯ З ПІДРЯДНИМИ ОЗНАЧАЛЬНИМИ ТА ПІДРЯДНИМИ
                  З’ЯСУВАЛЬНИМИ»
                  9 КЛАСС
                         Аннотация.  В  данной  методической  разработке  представлен  модульный  урок  по
                  украинскому  языку    и  литературе.  Главное  внимание  уделено  ознакомлению  со
                  сложноподчиненными  предложениями  определительными  и  изъяснительными,  их
                  особенностями,  составлению  схем,  средствам  связи,  развитию  умения  находить  такие
                  виды предложений в тексте.
                         В  уроке  используются  различные  интерактивные  методы  и  приёмы,  что
                  способствует более качественному усвоению знаний.
                         Работа на уроке сопровождается электронной презентацией.
                         Данная методическая разработка открытого урока составлена для преподавателей
                  украинского  языка  и  литературы  общеобразовательных  организаций  с  целью  обмена
                  опытом.
                         Разработка апробирована и может быть использована на уроках украинского языка
                  и литературы в 9 классе.
                         Ключевые  слова:  сложноподчиненное  предложение;  союз,  союзное  слово;
                  исследование.
                         Мета: навчити розпізнавати складнопідрядні речення з підрядними означальними та
                  підрядними з’ясувальними; називати особливості речень;
                         знати засоби  зв’язку;  ставити  відповідні  питання  від  головної  частини  до  залежної;
                  знаходити дані види речень у тексті; удосконалювати вміння складати схеми речень; знати
                  особливості побудови художнього опису:
                         розвивати навички аналізу, спостережливість, увагу учнів, логічне мислення, пам'ять,
                  формувати комунікативні вміння;
                         виховувати внутрішню культуру людини.
                         Метапредметні зв’язки: опис у художньому творі.
                         Обладнання: підручник, опорні схеми, дидактичний матеріал, комп’ютер, проектор,
                  картки самооцінки.
                         Тип уроку: комбінований.
                         Форма уроку: урок-дослідження.
                                                             Хід уроку
                         1-30
                         І. Організаційний момент
                         Чи готові ви до уроку? Якщо так, тоді розпочнемо нашу роботу. Нехай вона стане для
                  вас  корисною  й  цікавою,  а  кожне  слово,  почуте  вами,  западе  вам  у  серце  й  проросте  там
                  чудо-зернятком.  Як  колосочок  зростає  з  маленького  пшеничного  зернятка,  так  і  шлях  до
                  знань починається з роботи на уроці. Тому я бажаю вам успіху і натхнення. Отже, почнемо.
                         ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
                         1.  Орфоепічна розминка
                         Розвиваємо, формуємо культуру мовлення.
                         Я запам’ятав правильну вимову:
                         Слайд
   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53